0
09917316032

اهمیت روابط عاطفی و عاشقانه در زندگی

عشق قدرتی بس عظیم دارد

رابطه عاطفی در زندگی هر کسی مهم است .روابط عاشقانه همزمان هم بزرگترین منبع آرامش و شادمانی و هم به صورت بالقوه می تواند بزرگترین منبع استرس و بدبختی در زندگی ما باشد .طبق پژوهش (مقیاس استرس های زندگی هولمز و راهه)[i]رابطه شکست خورده یکی از منابع مهم استرس زندگی محسوب می شود و طبق ارزیابی های اخیر در شرایطی به سر می بریم که نیمی از رابطه های عاشقانه دوام پیدا نمی کند و پایان این پیوندها اغلب مهربانانه و صلح آمیز نیست .شکست عاطفی به اندازه زیاد  برای ما استرس آور است و جدایی های خصمانه اثرات این اتفاق را بر روی روان ما  سخت تر و آسیب زا تر می کند. اغلب ما حتی پس از پایان غم انگیز روابط عاشقانه ی خود باز هم بدنبال یافتن عشق جدیدی می رویم که بسیاری از روانشناسان آن را ((غلبه ی امید بر تجربه)) نامیده اند . بیشتر مردان و زنان در محدوده ی زمانی حدود پنج سال پس از جدایی دوباره رابطه می گیرند که این امر در مورد مردان معمولا سریعتر اتفاق می افتد به نظر می رسد عطش برای یافتن عشق حقیقی سیراب ناشدنی است .

و جالب است بدانید نتایج بسیاری از پژوهش های معتبر از جمله مطالعات برکمن و سیم و بورمن و مارگولین حاکی از این است که کیفیت روابط نزدیک انسان ارتباط معناداری  دارد افزایش طول عمر (میانگین ۸ سال طول عمر بیشتر )،تندرستی ، موفقیت های تحصیلی و اجتماعی و خوشبختی .

بنابراین :

ما با دانستن اینکه چگونه رابطه عاشقانه شاد و پایدار داشته باشیم ،می توانیم سبک زندگی بهتری داشته باشیم.

برای نیل به این هدف با من روزانه همراه شوید تا در مورد عشق ،برقرار کردن رابطه ،نجات و بهسازی رابطه ،،مهارت های ارتباطی برای جذاب تر شدن ،محبوب ماندن ،زنده کردن شور و شوق از بین رفته، بازگشت به رابطه عاطفی ،اتمام رابطه ،گذراندن دوران سوگ ،درمان عهد شکنی و …..خلاصه ((هک  رابطه عاطفی ))  ،آموزش جامع و کامل ببینید .

متاسفانه خیلی از مطالبی که در فضاهای مجازی مثل سایت های مختلف ،اینستاگرام و ….در دسترس عموم هست و در مورد روابط عاطفی تولید محتوا می کنند یا تاریخ گذشته اند یا اصلا رفرنس علمی و قابل استنادی ندارند.

البته به این نکته هم باید اشاره کرد  که سایت های معتبر و خوب و حرفه ای هم هستند اما تعدادشان محدود است .و حتما مطالب خوبی که در بقیه ی سایت ها هستند را به شما معرفی خواهم کرد  .من بهاره سورانی و همکاران حرفه ای و کار بلدم  در مرکز توسعه علمی خانواده در مانگران سیستمی زیر نظر مستقیم استاد گرامی دکتر اسماعیل موسوی تمام تلاشمان بر این است که برای شما عزیزان ،مطالب به روز و مورد نیازتان را فراهم کنید ..لطفا در این مسیر ما را همراهی کنید واز نظرات و پیشنهادهای سازنده تان ما را مستفیض کنید .

[i] Holmes and Rahe scale of life stresses

ارسال دیدگاه